Blog

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Dobrze dobrany biustonosz do karmienia to jedna z tych rzeczy, w którą warto zainwestować, szykując się do porodu. Jak dobrać biustonosz na ten czas?

Najważniejsze by był wygodny, nie obciskał i była w nim przestrzeń na zmieniający się kształt biustu. Według wielu specjalistów jest ważny, bo odpowiednia bielizna może utrzymać ciężki biust i zapobiegać rozciąganiu się skóry i rozstępom.

Pierwszy biustonosz do karmienia powinien być bez fiszbin. To podstawowa zasada. Fiszbiny mogą wbijać się w ciało i blokować kanaliki mleczne, powodując bolesne, a nawet niebezpieczne zastoje mleczne. Przy dużych biustach rezygnacja z fiszbin będzie skutkowała mniejszym trzymaniem biustu, jednak ryzyko jest zbyt duże. Pamiętaj też, że nawet jeśli po pewnym czasie laktacja się unormuje, a Ty będziesz mogła wrócić do staników z usztywnieniem, to nadal miękki pozostanie w użyciu nocnym. 9/1- karmiących mam śpi w bieliźnie, by móc utrzymać wkładki laktacyjne chroniące przed niekontrolowanym wypływem pokarmu.

Jak dobrać biustonosz go tak, by był odpowiedni po porodzie?

Biustonosz najczęściej kupujemy, jeszcze w trakcie ciąży.  Jeśli kupujesz biustonosz, to zrób to najlepiej na chwilę przed porodem. Najlepiej zrobić to w 8 a najlepiej 9 miesiącu ciąży. Wtedy biust jest największy i unikniesz kupienia bielizny dobrej na ten moment, a za małej po porodzie. Jak kupujesz w ciąży, to zmierz się luźno w biuście i ciasno pod nim. Pamiętaj, w ciąży Twój obwód pod biustem jest większy i po porodzie powoli zacznie wracać do normy sprzed ciąży, natomiast obwód w biuście może jeszcze się powiększyć na skutek napływu pokarmu.

Jeśli kupujesz w pierwszych tygodniach po porodzie, jest kilka zasad, które warto przestrzegać.

Najważniejsze jest, aby mierzyć "pełne" piersi, a nie "puste". Jeśli karmisz na zmianę, pamiętaj, że w piersi pustej musisz zostawić więcej zapasu przy mierzeniu niż w piersi pełnej

Rozpoczynamy pomiar.

Weź głęboki wdech, nachyl się lekko i zmierz dość ciasno obwód pod biustem.  Pamiętaj, aby miarka krawiecka była prostopadle do ciała i nie uciekła na plecach. Zapisz wynik pomiaru. Biustonosz jest elastyczny i w miarę noszenia materiał rozciąga się, wiec należy pobrać ciasną miarę.

Następnie sprawdź obwód w biuście najlepiej na dwa sposoby

Jeśli masz jakiś miękki biustonosz, załóż go. Pochyl się lekko i zmierz obwód tak, aby miarka krawiecka ślizgała się po biuście. Zapisz wynik.

Teraz zmierz biust bez stanika. Pochyl się tak aby cała masa biustu spadła. Miarka ponownie powinna dość luźno okalać klatkę piersiową i ślizgać po skórze. Zapisz wynik pomiaru.

Jak teraz obliczyć rozmiar:

Jeśli masz obwód pod biustem np. 77 cm , to odejmij od tego wyniku 5 cm = 73. Najbliższy obwód „w doł” to 70 . Stanik z takim obwodem powinnaś wybrać.

Kolejny krok to obwód bez stanika np. 89 a bez 97 to wylicz wartość środkową, czyli 93. Następnie z tabeli rozmiarów

Twój rozmiar to 70 F

Rozmiarówkę miękkich biustonoszy MAMA ONE, EASY BRA i BRALETKI znajdziecie w karcie produktu w naszym sklepie.

Szyjemy z włoskiej mikrofibry o mocnym splocie, który utrzyma nawet spory biust. Mikrofibra i użyta w wykończeniu tiul są ultramiękkie i delikatne wiec biustonosz nie irytuje wrażliwej skóry piersi. Braletka to z założenia model dla mniejszych piersią, ale nasza dzięki dwóm warstwom bawełnianej dzianiny z elastanem utrzyma również całkiem spory biust.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

21 listopada 2020

TAGI

Może Ci się spodobać